Fænøsund Park 3, 3. 1 i Middelfart er solgt for 4.995.000 - se køberen og 5 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Middelfart og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Middelfart følger boligmarkedet i og omkring Middelfart. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Fænøsund Park 3, 3. 1 solgt for 4.995.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 10. april. Køberen har betalt 4.995.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 42.331 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.250.000 og boligen er derfor handlet til 122% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 3 værelser på i alt 118 kvm. og er opført i 2007. Grunden er på 1.080 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Ejby-Aarup

Egevej 5 solgt for 2.900.000 kr.

Boligen overtages af Oliver Jacobsen Bach og Mathilde Lundgaard Bøgstrup den 05. april. Køberen har betalt 2.900.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 33.721 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.150.000 og boligen er derfor handlet til 152% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 86 kvm. og er opført i 1930. Grunden er på 449 kvm.

Boligen er solgt af Estate Strandstoft - Middelfart

Behrendtsvej 3 solgt for 2.600.000 kr.

Boligen overtages af Mikael Linn Højsgaard Bødker og Rikke Holmgaard Bødker den 16. april. Køberen har betalt 2.600.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 18.978 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.250.000 og boligen er derfor handlet til 108% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 137 kvm. og er opført i 1913. Grunden er på 494 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Middelfart

Ølandsvej 4 solgt for 2.250.000 kr.

Boligen overtages af Bodil Elisabeth Jakobsen og Johannes Jakobsen den 06. maj. Køberen har betalt 2.250.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 19.068 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.200.000 og boligen er derfor handlet til 88% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 118 kvm. og er opført i 1975. Grunden er på 862 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Middelfart

Søndergade 49 solgt for 1.795.000 kr.

Boligen overtages af Ole Jakobsen og Lise Juel Jakobsen den 04. april. Køberen har betalt 1.795.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 20.632 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.000.000 og boligen er derfor handlet til 80% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en rækkehus med 3 værelser på i alt 87 kvm. og er opført i 1764. Grunden er på 120 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Middelfart

Tværgade 11 solgt for 1.400.000 kr.

Boligen overtages af HENNINGSEN EJENDOMME ApS den 10. april. Køberen har betalt 1.400.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 11.864 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 690.000 og boligen er derfor handlet til 103% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en rækkehus med 3 værelser på i alt 118 kvm. og er opført i 1906. Grunden er på 276 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Middelfart

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk