På Ærøvænget 52 finder du en rummelig villa fra 2008, som RealMæglerne Middelfart nu har til salg. Her kombineres æstetik og funktionalitet i en bolig med forskudt plan, perfekt for børnefamilien. Nyd luksus-forældreafdelingen og de gode børneværelser, alle med udgang til haven. Det lyse køkken/alrum med snedkerkøkken fra Culina inviterer til skønne stunder.
Adresse: Ærøvænget 52 5500 Middelfart
Pris: 4.595.000
Opført i 2008 af nuværende ejer. Her er rummelighed & plads til hele familien.
Ejendommens forskudte plan giver en helt særlig kombination af stemning & praktik. Fremragende indretning med bl.a. stor børneafdeling & luksus-forældreafdeling.
Villaens indretning i stueplan:
Adgang til boligen via entré. Adgang til bryggers med god skabsplads. Fantastisk, indbydende & lyst køkken-/alrum - her kommer arkitekturen virkelig til sin ret med højt til loftet & et skønt lysindfald. Flot snedkerkøkken fra Culina. Udgang til terrasse.
Øvre plan byder på hyggelig stue med direkte udgang til stor altan. Udsigt til grønt område. Akustiklofter i både køkken-/alrum & stue sikrer et behageligt lydniveau i de højloftede rum. Endvidere stort soveværelse med skabsvæg & videre adgang til rummeligt badeværelse med god bruseniche, badekar & vask i arrangement.
Nedre plan er indrettet med fordelingsgang, hvorfra der er adgang til 3 gode børneværelser - alle med direkte udgang til haven - samt fint badeværelse med god bruseniche & vask i arrangement. Gulvvarme i hele boligen & alt inventar fra Culina.
Haven er anlagt i plæne & højbede. Hertil flere gode terrasser med både sol- & lækroge.
Til ejendommen hører dobbelt carport samt integreret udhus.
Velkommen til Ærøvænget 52.
Boligens areal: 206m2
Værelser: 5
Grundareal: 687m2
Ejerudgift pr. måned: 3.176kr.
Ønsker I at se boligen? Book en personlig visning her.